Byt (15.1.2006)

3. února 2006 v 15:42
Po dvou týdnech objíždění Saigonu s agenty, jsme měli hledání po krk a rozhodovali jsme se mezi dvěma možnostmi - pokojem u vietnamské rodiny s malou kuchyňkou (spíš takový kout v předsíni) a s vlastním vstupem a malým bytem v nově postaveném domě. Pokoj měl výhodu, že byl poměrně levný ($180 měsíčně), blíž do centra (asi 7 minut autobusem do práce), čistý a nově opravený. Bydlení ve vietnamské rodině byla výhoda i nevýhoda, určitě bychom líp poznali vietnamské zvyky, řeč i kuchyni, na druhou stranu bychom určitě měli menší soukromí. Také by to nebyl tak velký závazek v případě, že by nastaly problémy a my se chtěli stěhovat. Nakonec jsme se ale rozhodli pro byt.
Byt je stejným směrem jako pokoj (autobusem asi 15 minut do práce), z centra k letišti na sever, je postavený kousek od rušné ulice (Le Van Sy) se spoustou obchodů i restaurací, ale není přímo na ní, je zcela nový a má krásný výhled na kostel exotického vzhledu.
Nevýhodou je na vietnamské poměry vysoký nájem ($400 včetně vody, plynu, uklízení, hlídače, internetu), na druhou stranu patřil spíš do kategorie levnějších bytů. Ani "brand new" nábytek, stěny, podlaha nebyly úplně bez vad - vše děsně poškrábané, umatlané, zašpiněné, nedodělané. Jenom pár příkladů: jediná dlaždička v koupelně není perfektní, teplá voda teče jenom ve sprše (prý je to tady zvykem), sporák je napojen na plynovou bombu v kredenci, koupelna nemá odvětrávání, takže v ní nic neuschne, nábytek je takový levný, fórový.
Před podepsáním smlouvy jsme měli spoustu výhrad - zřejmě jako jedni z mála. Naši sousedé jsou hlavně australští piloti létající pro vietnam airlines (je hezké, že mají vietnamci natolik sebereflexe, že si netroufnou pilotovat letadla) - byt je směrem z centra k letišti, a piloty asi těch "pár much" jen tak nerozhází.
Největším problémem pro nás byla chybějící pračka, měli jsme možnost nechat si dávat věci vyprat k pradleně. Po naší zkušenosti s vietnamskou kvalitou odvedené práce jsme si chtěli prát sami. Vlastní pračku nám sice nenainstalovali, zato nám dovolili používat pračku v domě. Další výhradou byl chybějící počítačový stolek a židle - v bytě je sice zaveden internet, ale počítač není kam dát. Vincent, manager z realitní kanceláře, která má pronájem bytů a provoz domu na starosti, nám slíbil dodat počítačový stolek co nejdříve. Také jsme chtěli opravit pár věcí, hlavně zašpiněné stěny, utrženou úchytku na kredenci, atd.
Přesto všechno jsme rádi, že jsme tady. Je tu celkem klid, elektřinu nám vypnuli zatím pouze jednou, internet nám také docela funguje, máme krásný výhled (pokud zrovna nemáme zatažené závěsy kvůli sluníčku), dešťová sezona ještě nezačala, takže záplavy nehrozí a hlavně jsme si už pověsili na zeď fotky (jako ve Viklefově), sehnat provázek byl challenge.
Takže pokud byste nám chtěli napsat nějaký dopis, pohled, či přání, můžete na adresu:
Petr Panuška & Petra Oudesová
231/7a Le Van Sy, Ward 14 Phu Nhuan
Ho Chi Minh
Vietnam
Fotky bytu zde a zde. Fotky terasy zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 David David | 8. února 2006 v 17:05 | Reagovat

Super hnízdečko :-) a co Petra a práce, už jste něco našli? Co teď děláš, když si doma přes den sama?

2 Stavitel Stavitel | Web | 22. srpna 2006 v 13:44 | Reagovat

Hezký byt, hodně štěstí !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama